Wednesday, May 3, 2017

Tren Turisrico czyli pociąg do Feneta

Jedną z tańszych wycieczek fakultatywnych z Trinidadu (15 CUC w obie strony) jest przejazd zabytkową ciuchcią (Tren Turisrico) do Feneta z przystankami w Iznaga. Feneta to dawna cukrownia z gorzelnią, obecnie Museo de la Agroindustria Azucerra, gdzie zobaczyć można pozostałości zrujnowanego zakładu. Wyposażenie zostało wywiezione i rozgrabione. Miejsce raczej nie warte wizyty i opłaty za wstęp 1 CUC (możne wejść przez dziurę w płocie za zabytkowym parowozem w lewo).
Na terenie fabryki jest małe poletko trzcziny cukrowej więc można spróbować tego 'lokalnego przysmaku' za darmo. Ogólnie wszystko w tym miejscu kosztuje 1 CUC.

Manacas-Iznaga to miejsce zdecydowanie bardziej godne uwagi. To dawna posiadłość barona cukrowego Iznaga. Już z daleka widać smukłą, ażurową, 45-cio metrową wieżę wybudowaną celem pilnowania niewolników pracujących na okolicznych plantacjach trzciny cukrowej. To dobre miejsce aby napić się guarapo (sok wyciskany z trzciny cukrowej). Na tą wycieczkę wybrałem się z Wojtkiem z almanak.pl.


Te składy już nie jeżdżą, a szkoda


Stacja w Trynidadzie

Tłoczno było....
Feneta

Feneta - produkcja soku z trzciny

Feneta - stara cukrownia


Feneta - tu można uciąć sobie trzcinęWracamy

Manacas - wieża do pilnowania niewolników


Manacas - znów gramy w DominoNawet dobra ta trzcina
No comments:

Post a Comment

Popular Posts