Saturday, May 13, 2017

Playa Giron - czyli słynna zatoka świń

To jedno z ostatnich miejsc, które chcieliśmy odwiedzić a jednocześnie miejsce, w którym planowaliśmy spędzić kilka dni (zapewne byłoby co robić nawet przez tydzień - w połączeniu z Playa Larga 33km).
 

Playa Giron, czyli miejsce sławnej, nieudanej amerykańskiej inwazji w 1961 roku. Jest tu muzeum poświęcone temu wydarzeniu (2 CUC + za robienie zdjęć 1 CUC) w którym pokazane są w większości zdjęcia, kilka dokumentów i trochę broni używanej przez obie strony. Jeśli nie zdecydujecie się na wykupienie możliwości robienia zdjęć, to będziecie pilnowani przez panią, która w naszym przypadku zasneła na krześle.

Z noclegiem nie ma najmniejszego problemu. Co drugi dom to casa particular wynajmująca pokoje, a na zamożniejszych turystów czeka hotel. Wioska ewidentnie nastawiona jest na turystykę, domy i obejścia są zadbane a ceny niewygórowane co pozwala się zrelaksować z dala od naciągaczy i dużej ilości turystów. To mekka dla amatorów nurkowania i pływania z fajką. W tym miejscu ewidentnie polecamy wykupienie obiadów w miejscu, w którym będziemy spali - można też wtedy targować cenę noclegu.Przepuszczą, czy nie??

Koliber

Koliber

Muzeum


Pani pilnująca czy nie robię zdjęć

No comments:

Post a Comment

Popular Posts