Monday, May 22, 2017

Playa Larga

Drugim miejscem gdzie można przenocować jest Playa Larga, choć ceny noclegów są tutaj trochę wyższe, pewnie za sprawą dwóch niezbyt zadbanych piaszczystych plaż. Playa Larga to dobra baza wypadowa na obserwację ptaków. W lokalnym oddziale Parku Narodowego Zapata można załatwić wszelkie formalności i wybrać się na jedną z trzech wycieczek:
- okolice Playa Maquina (skręt przy tablicy "Monumento ...... 5 km") - kilkanaście gatunków ptactwa lądowego. Można iść bez przewodnika, ale on wie gdzie szukać ptaków.
- La Salina - ptactwo wodne
- Santo Tomas - m.in. 3 gatunki endemicznych ptaków
Wycieczki, pod warunkiem zebrania się grupy osób, ruszają z oddziału Parku codziennie o 8:00 rano. Trzeba mieć własny transport lub wynajętą taksówkę. Czas trwania wycieczek od 2 do 3 godz. to koszt 15 CUC. Warto jednak wydać te pieniądze, bo przewodnik wie gdzie trzeba zapukać w drzewo, by pojawiła się sowa, zna gatunki ptaków i ma też nagrane odgłosy by zwabić ptaki. Jeśli będziemy mieli odpowiednie towarzystwo, to spędzimy naprawdę wspaniały czas, na następnego dnia można samemu podjechać rowerem.

Warto odwiedzić też skansen Memorian 50 Aniversario gdzie Fidel Castro spędził Wigilię z lokalnymi mieszkańcami. Pan pilnujący biblioteki opowie jak to wszystko się stało i czemu Fidel wybrał właśnie to miejsce.

UWAGA. W Playa Larga nie ma biura ViAzul więc jedyna szansa na zakup biletu to rozmowa z kierowcą lub powrót do Playa Giron.


Tablica na drodze Larga - Giron, tu skręcić do parku

Blisko tablicy powyżej jest cmentarz

Cuban Oriole

American Kestrel White Morph

Sowa - Cuban Pygmy-owl

Dzięcioł

Cuban Tody

Sowa - Cuban Screech Owl

Dzięcioł

Cuban Trogon the National Bird

Cuban Trogon the National Bird

Great lizard cuckoo

Sowa - Stygin Owl

Cuban Tody

Great lizard cuckoo


I już jesteśmy w rezerwacie

Tu Fidel spędził ze zwykłymi ludźmi święta
Loggerhead kingbird

No comments:

Post a Comment

Popular Posts