Friday, May 5, 2017

Wodospady w okolicy Topes de Collantes

Zdecydowanie warto pojechać do Topes de Collantes gdzie można dojść do dwóch wodospadów. Każdy płatny 10 CUC a i za transport taksówkarze życzą sobie niemało (50-70 CUC).
Szlak na pierwszy z wodospadów w Parque Caburni zaczyna się na tyłach dużego kompleksu hotelowego, za małymi domkami na wynajem. Aby dojść do drugiego w Parque Vegas Grandes trzeba się cofnąć do wioski niżej i odbić drogą asfaltową przy szkole. Po 1 km docieramy do tablicy informacyjnej wyznaczającej początek szlaku.
Oba wodospady mają swój osobisty urok i pod każdym z nich można pływać dotykając spadającej z ogromną siłą wody. Vegas Grandes jest zdecydowanie mniej popularny i przy odrobinie szczęścia można obcować z nim sam na sam.

My wybraliśmy się tam na stopa. Zatrzymaliśmy się naprzeciwko 'Cementerio Catolico' blisko budki gdzie sprzedają napój z trzciny cukrowej. Jest to już praktycznie po za miastem i gwarantuje dużą szansę by zatrzymać jakichś turystów jadących również na wodospady. Jeśli ktoś nie chce ryzykować, to z dworca autobusowego odjeżdża autobus chyba o 7:00 rano i kosztuje 3 CUC - my jednak wybraliśmy opcję na stopa.

 
Przed kompleksem hotelowym znajduje się informacja turystyczna oraz miejsce gdzie można wymienić walutę. Po drugiej stronie drogi (tam gdzie jest informacja turystyczna) rosną krzewy z czerwonymi kwiatami do których co chwilę przylatują kolibry.


Niebieska budka z guarapoParque CaburniWodospad w Parque Caburni
Koliber

Informacja turystyczna

Koliber
Vegas Grandes - zdjęcie od almanak.pl

Vegas Grandes - zdjęcie od almanak.pl

No comments:

Post a Comment

Popular Posts