Wednesday, May 27, 2015

Matisi - czyli świątynie w skałach

Nie zawsze się wszystko zaplanuje - czyli spontaniczny wyjazd do Matisi.

Dzień wcześniej spotkałem Rosjanina i to On mi opowiedział o Matisi. Bardzo mu zależało, by tam pojechać, a mnie zależało na Daxia - dwóch rzeczy jednego dnia komunikacją lokalną nie da się zobaczyć. Zatem odwiedziliśmy kilka hoteli, próbując znaleźć transport, jednak nikt nie mógł nam pomóc. Odwiedziliśmy biuro turystyczne i tam dostaliśmy numer do kogoś, kto organizuje takie wycieczki. Z naszego hostelu obsługa zadzwoniła do tego Pana - cena za osobę to 100 RMB (15E). Numer telefonu z Zhangye to 8210868.

8:00 to czas zbiórki i busik był o czasie, dosiedliśmy się do grupki Chińczyków i ruszyliśmy na .... śniadanie. My byliśmy już po, ale Chińczycy musieli coś zjeść. przed 9:00 wyruszyliśmy do Matisi.

Jechaliśmy prawie dwie godziny, w kasie honorują zniżki studenckie, więc nawet na Polski Dowód można wejść. Ulgowy bilet do Matisi kosztuje 36 RMB (5,4E). Góry, w których znajdują się świątynie to Qilian Mountains. 

Podczas naszego pobytu odwiedziliśmy Mati Hall, Tavatimsa Grotes, Standing Buddha Hall i Palace of King Gesar. Do wielu miejsc dało się podjechać samochodem i z parkingu wspinaliśmy się do świątyń, lub grot.

Kompleks robi ogromne wrażenie, dodatkowo dopisała nam pogoda, więc widoki na ośnieżone szczyty oraz mnisi spacerujący - wszystko było jak z bajki.

Tak się sprząta ulice w Chinach

Tak blisko, a droga zablokowanaGranica śniegu

Świątynie i groty


Kręcimy, kręcimy i wypowiadamy życzenie


Droga do Pałacu Króla Gesar


Oznaczenie męskiej toalety

Męska toaletaNo comments:

Post a Comment

Popular Posts