Sunday, September 20, 2015

Oktoberfest 2015

Parada na Oktoberfest

 

Dnia 19. września o godzinie 10:45 paradą idącą z ulicy Josephspitalstrasse rozpoczął się Oktoberfest.
Tym razem udało mi się wybrać na inaugurację tej imprezy.

Warto przybyć na miejsce odrobinę wcześniej po to, by w spokoju pooglądać przygotowania do przemarszu przedstawicieli browarów i bez pośpiechu zrobić kilka zdjęć powozom oraz orkiestrom. 
Na dziesięć minut przed rozpoczęciem parady udałem się w kierunku Theresenwiese czyli placu, na którym odbywa się Oktoberfest.
Spokojnie można znaleźć miejsce w tłumie i obejrzeć przemarsz zapełnionych beczkami piwa wozów oraz ich licznych "ochroniarzy" w pełnej krasie. Trwa on ok. 40 min, ale warto zarezerwować sobie jeszcze trochę więcej czasu, do ok. godziny 13.00 lub 14.00, by pospacerować po terenie Oktoberfestu i zapoznać się z atrakcjami przewidzianymi zarówno dla młodszych (np. wesołe miasteczko gigantycznych rozmiarów), jak i starszych (namioty piwne hołdujące największym markom z rejonu) fanów imprezy.
Ostatni uczestnik parady dociera do placu przed godz. 12:00, gdyż dokładnie w południe w jednym z namiotów burmistrz Monachium otwiera pierwszą beczkę piwa - czyli oficjalnie rozpoczyna tę dwutygodniową imprezę. Niestety, albo się ogląda paradę, albo próbuje dostać do namiotu, w którym otwierana jest ta słynna beczka. Może za rok będę miał zdjęcia z tego wydarzenia :)

Co ciekawe, po godzinie 12.00 nadal można wejść do różnych namiotów bez rezerwacji, a po 14:00 jest to już praktycznie niemożliwe.

Oktoberfest 2015

Przygotowanie do parady


Były też krowy pociągowe

Takie tłumy były na całej trasie przemarszuNiektórzy mieli lepsze miejscówki

Lub taka miejscówka

Rozpoczynamy paradę

Piwo musi być :)

Prost!
No comments:

Post a Comment

Popular Posts