Monday, January 19, 2015

Oktoberfest 2014

Najbardziej znany event w Monachium - Oktoberfest

Oktoberfest to największy festiwal ludowy na świecie, który w tym roku odbył się po raz 204.
Odwiedziło go ponad 6 milionów gości z całego świata, a tradycją już jest, że stoliki rezerwowana są nawet rok wcześniej.
W każdą drugą niedzielę festiwalu przed posągiem Bavarii odbywa się największy na świecie koncert orkiestr dętych - w tym roku przeoczyłem tą imprezę.
Pierwszą beczkę piwa - co oznacz otwarcie festiwalu uroczyście otwiera burmistrz.
Jeśli chodzi o rezerwację stolików, to nie ma się co martiwć, w tygodniu da się wejść do namiotów i napić się piwa przy jakimś wolnym stoliku, lub stojąc i słuchając muzyki. W weekendy natomiast jest trudniej, ale również można napić się piwa w namiocie.

Rekordem jest przeniesienie 19 pełnych kufli na odcinku 40 metrów. Z reguły jednak kelnerzy na raz zabierają do 12 kufli.
Cała zabawa odbywa się na Theresienwiese i wszystko jest doskonale zorganizowane. Dojazd U-Bahn czyli podziemnym pociągiem lub pozamykane ulice by piesi mogli swobodnie dotrzeć z S-Bahn.
Wszędzie widać sporo policji, ale oczywiście jakieś incydenty się zdarzają.

Jest duża ilość atrakcji dla dzieci (pełno karuzel, strasznych domów strzelania do celów czy miejsc z przekąskami). Istotną informacją jest fakt, że dziecinie są wpuszczane do namiotów po godzinie 20:00.


Zatłoczone wyjście z S-BahnGłówne wejście na plac


8 Kufli piwa


No comments:

Post a Comment

Popular Posts