Sunday, January 11, 2015

Munich

Monachium,

Przyszedł taki czas, że muszę zacząć pisać po Polsku. Polscy czytelnicy się ucieszą a zagraniczni, muszą sobie jakoś poradzić :(
Korzystając z krótkich odwiedzin mojego przyjaciela, postanowiłem zwiedzić Monachium. Miasto, uważane za Niemiecką 'wioskę' mało koncertów i eventów kulturalnych ( w porównaniu do np. Berlina) ma w sobie spory urok. Głównym placem w centrum jest MarienPlatz, Codziennie na pewno o 12:00 z ratusza odgrywana jest melodia oraz odgrywana mała inscenizacja na wieży. 
Najlepszy widok jest z St. Peter Church ulokowanego blisko gównego placu.
Na deptaku można spotkać poprzebieranych w Bawarskie stroje turystów, którzy przyjechali tu na wieczory panieńskie i kawalerskie. Rodowici mieszkańcy wychodząc na piwo również ubierają się tak.
Ciekawostką jest fakt, iż prawo budowlana dla obszaru centrum nie zezwala na budowania budynków wyższych niż wieże katedry NMP.
Muzeum, które warto odwiedzić, to Deutsche Museum, znajdujące się jeden przystanek podziemnej kolejki (U Bahn) od centrum.
Monachium jest bardzo zielonym miastem doskonale przystosowanym dla ruchu rowerowego. Rower jest tak samo popularny jak komunikacja miejska czy samochód i zdarza się, że na światłach jest korek rowerowy. na weekendy można udać się za miasto również rowerem, gdyż Monachium otoczone jest terenami zielonymi.


Wieczór KawalerskiWidok z St. Peter Church

Deutsche Museum
No comments:

Post a Comment

Popular Posts