Sunday, November 29, 2015

Berchtensgaden i Königssee - czyli królewskie jezioro

Berchtensgaden - kopalnia soli, jezioro i urocze miasteczko

Kolejnym interesującym miejscem w pobliżu Monachium jest miasteczko Berchtensgaden, malowniczo położone nad jeziorem Königssee (Królewskim).

Jest to najgłębsze i najczystsze jezioro w Niemczech. Nie dziwi więc fakt, że łódki, które poruszają się po Königssee, napędzane są silnikami elektrycznymi. Żądni zwiedzania wodnego cudu mogą w ten sposób podziwiać uroki zarówno jeziora, jak i krajobrazu, taka wycieczka jednak to koszt 15 euro za osobę.

Planując rejs z małym wyprzedzeniem, warto zarezerwować sobie również poranek, aby zatrzymać się na dłużej przy kościółku Sankt Bartholomä, a następnie udać się w góry do lodowej kaplicy.
W pobliżu jeziora znajduje się również kolejka linowa na szczyt Jenner, z którego moża podziwiać panoramę okolicznych łańcuchów górskich. Bardziej ambitni wspinacze mogą naturalnie skorzystać z wyznaczonej trasy pieszej.

Przy okazji pobytu w rejonach Berchtensgaden wskazane jest, żeby zatrzymać się i odwiedzić kopalnię soli. Jest to bardzo imponująca atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Otwarta jest od godz. 9 do 17, a bilet kosztuje 16 euro. Po więcej szczegółów można sięgnąć na stronie firmowej kopalni:
http://www.salzbergwerk.de/en

Berchtensgaden jest wyjątkowo malowniczym miasteczkiem, z zamkiem, licznymi kawiarenkami i wieloma punktami widokowymi.

Innym ciekawym punktem do zwiedzania (… odwiedzę je innym razem, słowo!) jest Eagle Nest, czyli punkt widokowy z restauracją, zbudowany specjalnie dla Adolfa Hitlera. Aby dostać się na miejsce, należy dojechać do Obersalzberg i dojechać pod szczyt autobusem (wersja komfortowa) lub wytyczoną trasą – pieszo (wersja dla Bear'a Gryllsa... ;-)).
Cała trasa opisana jest tu: 

www.uncommon-travel-germany.com/eagles-nest-germany.html

Stąd już tylko rzut przysłowiowym beretem do Salzburga, a jadąc w jego kierunku lokalnymi drogami można odwiedzić kolejną jaskinie, która znajduje się nieopodal Marktschellenberg. By dojść do niej trzeba przeznaczyć około trzy godziny i podobną ilość czasu na powrót.


Berchtensgaden

Berchtensgaden - dziedziniec zamkuKönigssee - garaże dla łódek


Königssee - elektryczne łódki

Sankt Bartholomä
No comments:

Post a Comment

Popular Posts