Sunday, June 14, 2015

Szwajcaria Frankońska

Zamki i inne atrakcje - czyli Szwajcaria Frankońska

Szwajcaria Frankońska - czyli turystyczny rejon w Bawarii. Nazwa przyjeła się od książki napisanej w 1820 roku 'Die kleine Schweiz,której autorem był Jakob Reiselsberger. Porównał on ten region do Szwajcarii.Weekend w tym urokliwym miejscu, miał być  poświęcony zamkom, no cóż - prawie się udało:)

Pierwszy postój, to Sommerrodelbahn w mieścinie Pottenstein. Rodelbahn, to nic innego jak wagoniki, którymi zjeżdża się po specjalnym torze. Frajda dla dorosłych i dzieci. Tu wersja letnia, ale są i całoroczne.
Miasteczko to jest położone na drodze A470, w bliskiej odległości od A9. 


Drugi przystanek, to już zamek i zarazem jedno z miejsc, z listy 21 cudów Natury w Niemczech. Jest to zamek wkomponowany w skałę, a znajduje się w Tüchersfeld. Wspaniale wygląda za dnia i oszałamiająco w nocy. 

Kolejny postój to zamek w Gößweinstein, który został zbudowany w 1076 roku. Bardzo polecam spacer po okolicznych wzniesieniach, z których można podziwiać zamek i okolicę.

Ostatnim miejscem przed dotarciem do celu, były ruiny zamku w Waischenfeld, ruiny jak ruiny, ale samotna ławeczka na wzgórzu - doskonała na romantyczne wieczory. Prawie obudziła się we mnie dusza romantyka.
Zamek został zbudowany 1075 roku. Wielokrotnie niszczony i odbudowywany, ostatnie zniszczenia dokonali Francuzi w 1976 roku.


SommerrodelbahnSommerrodelbahn


Tüchersfeld

Tüchersfeld nocą


Tüchersfeld - tu urodziło się niedawno dziecko

Gößweinstein - widok z miasteczka

Gößweinstein - widok ze wzgórza

Gößweinstein z innego miejsca

Waischenfeld i ławeczka na skale


Waischenfeld - wieczorny widok z ławkiWaischenfeldNo comments:

Post a Comment

Popular Posts