Sunday, March 15, 2015

Noc architektury i protesty

Noc architektury

W Monachium, oprócz nocy w której można odwiedzać muzea, jest jeszcze noc architektury. Podczas tej nocy, otwartych jest wiele budynków, do których normalnie nie ma wstępu. Jak zawsze wydawane są broszurki z mapkami i opisami otwartych miejsc.
Noc architektury jest bezpłatna, oprócz perełek architektury można było odwiedzić również różnego rodzaju kliniki, salony mieszczące się w architektonicznie ciekawych budynkach:)
Ja z uwagi na długi dzień w pracy odwiedziłem tylko kilka miejsc, z których dwa zasługują na uwagę. Pierwsze miejsce to ratusz i wystawa pokazująca urbanistyczną przestrzeń centrum miasta. Ciekawa makieta obrazująca fakt przestrzegania prawa iż żaden budynek nie może być wyższy niż wieże katedry.
Drugie miejsce to Muzeum Egipskie, ot wystawa zbiorów z Egiptu.Protesty na dworcu centralnym
 
W tym samym czasie trwały jakieś manifestacje w Monachium. Ciekawe było obserwowanie jak policja przygotowywała się do tego typu imprez. Specjalne ekipy z aparatami fotograficznymi i kamerami, by nakręcać osoby biorące udział w manifestacjach lub łamiących prawo - pewnie łatwiej im potem coś komuś udowodnić.
No comments:

Post a Comment

Popular Posts