Tulacz by ALMANAK
Showing posts with label USA. Show all posts
Showing posts with label USA. Show all posts

Sunday, March 10, 2019

Karnawał w Duesseldorfie

Oczywiście, że najlepszy karnawał jest w Rio, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma:)

Z racji iż raz na jakiś czas bywam w okolicach Kolonii i tym razem byłem znów w czasie karnawału, to postanowiłem wybrać się do Duesseldorfu. 
W poniedziałek odbywa się tam karnawał polityczny, który startuje o 13:30. Trasę i wszelkie informacje można łatwo znaleźć w internecie. 
Platform politycznych jest niewiele, z ponad 70 przyczep chyba tylko 6 było politycznych. jednak trafiają w samo sedno. Czasem jest to gra słów, czasem, pokazanie czegoś dosłownie.
Oczywiście inne platformy są też ciekawe i widać, że dużo pracy kosztowało ich ozdobienie.
Dzieci oczywiście czekają na słodycze, których rozrzucanych jest tu bardzo dużo - ot trzeba być tylko w odpowiednim miejscu.
Oprócz słodyczy trafiają się też i gadżety.

By wszystko zobaczyć trzeba zarezerwować sobie co najmniej 4 godziny, co przy kiepskiej pogodzie nie jest wcale takie łatwe.
Czy warto każdy musi ocenić sam.

Ja byłem bardzo zadowolony i przy następnej okazji, na pewno udam się tam również.


Zabezpieczanie imprezy wyglądało tak...


I ruszamy z pochodem karnawałowym



"Bezlitosna walka z przypadkami nadużyć"


"Morderca i jego Anioł Stróż"

Jest to gra słów, bo Anioł Stróż to Schutzengel

"Ochrona Konstytucji" oraz okrzyk "Podglądacz!"

Firmy prywatne też brały udział


Tu chyba nie trzeba tłumaczyć :)


Każdy chce w inną stronę :) A niby są razem....

"Zróbcie coś wreszcie przeciw katastrofie klimatycznej."

I za uszy są trzymani "rodzice" i "generacja"

Cukierkami można było nawet dostać w głowę

Z tyłu napis "Polska - więzień kościoła."



Podarta umowa między Rosją a USA


Mimo chłodu było bardzo gorąco


Latające cukierki

Polityk z Alternatywy dla Niemiec

Była też i wzmianka o Wielkiej Brytanii

oraz o problemach właścicieli samochodów z silnikiem diesla

i by chronić lasy

a na koniec.....

 - sprzątanie ulic..


Wednesday, April 26, 2017

Guantanamo

Udało mi się zobaczyć Strefę zdemilitaryzowaną w Koreii ze strony Południowej i Północnej, więc chciałem też zobaczyć Guantanamo. I tym razem się udało i to w doborowym towarzystwie bo razem z almanak.pl

O miejscu tym krążą legendy i chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie słyszała tej nazwy. Wszystko z powodu "nielegalnej" jak twierdzi kubański rząd a zagwarantowanej międzynarodową umową wpisaną w kubańską konstytucję bazy marynarki wojennej USA u wejścia do zatoki Guantanamo. Za dzierżawę tego kawałka lądu i wody USA przesyła na Kubę czeki, które podobno nigdy nie były zrealizowane przez Fidela Castro bo musiałby przyznać, że baza jest legalna.
Barack Obama w swoim programie wyborczym obiecywał likwidację bazy, której utrzymanie kosztuje podobno kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie, jednak jak się przekonaliśmy na własne oczy baza nadal stoi, żołnierze z lornetkami na wieżach pilnują granicy, a Kubańczycy nadal akcentują jej nielegalność.

Oczywiście wjazd do bazy jest niemożliwy, ale podobno są agencje organizujące wycieczki na dwa punkty widokowe po kubańskiej stronie. Pierwszy z nich to wieża wojskowa na terenie jednostki wojskowej. Ta niestety podobno była akurat niedostępna bo wojsko ją zamknęło. Pozostała nam druga opcja czyli dach hotelu w Caimanera.

Całą 3-godzinną wycieczkę za 50 CUC za 2 osoby (ilość minimalna) zorganizowało nam biuro w hotelu Guantanamo w mieście Guantanamo. Organizowaniem wycieczek zajmuje się Adriano. Z biurem należy skontaktować się znacznie wcześniej bo wyrobienie pozwoleń trwa trzy dni robocze. Samo pozwolenie jest podobno darmowe i załatwia się je w Ministerstwie Turystyki - jeśli ktoś ma jakieś informacje, można się podzielić. My nie mieliśmy na to czasu. Nie mając dobrej lornetki lub Zoomu w aparacie wycieczka do Hotelu w Caimanera nie wiele nam da - bazy w ogóle nie widać tylko wieże obserwacyjne.



Pozwolenie na wjazd do Caimanera

W drodze do Guantanamo

Wieża obserwacyjna USA

Stary cmentarz na Kubańskiej stronie


Ostatni punkt kontrolny przed Caimanera

Granica wodna z Ameryką

Pelikan

Kubańska wieża obserwacyjna

Dwie wieże :)

Caimanera



Caimanera- makieta w hotelu


Caimanera - widok z hotelu

Amerykański szpital w Guantanamo



Caimanera - pelikany


My Flightdiary.net profile

Popular Posts